Představíme si jednotlivé možnosti jak zhodnotit peníze. V článku se zaměříme zejména spoření.

Spořící účet

První možností jak zhodnotit peníze je klasický spořící účet. Hodně lidí dělá tu chybu, že nechávají peníze ležet doma ve slamníku nebo je mají na nevýhodném běžném bankovním účtu. Na běžném bankovním účtu je většinou úrok okolo 0,1 ročně. Dá se tedy říci, že se jedná o nulový úrok. Spořící účet vám umožnuje peníze kdykoliv vybrat a přesto můžete získat zhodnocení vašich peněz okolo 2 procent. Určitě si tedy spořící účet založete. V článku spořící účty srovnání najdete porovnání nejlepších spořících účtů.

Termínované vklady

Další možností jak zhodnotit peníze jsou termínované vklady. Termínované vklady jsou už více vázané a nemůžete peníze kdykoliv vybrat. Vždy se zavážete na určité období (1 rok, 3 roky atd.) a po tuto dobu nemůžete peníze vybrat. Výměnou za to, dostane docela slušný roční úrok. V článku termínované vklady srovnání se můžete podívat na srovnání termínovaných vkladů.

Stavební spoření

Stavební spoření zůstává i přes změny stále výhodné. Stavební spoření vám nabízí, že můžete získat každý rok státní podporu ve výši 2000 Kč. Této maximální státní podpory dosáhnete, pokud si na stavební spoření za rok pošlete 20000 Kč. (měsíčně to dělá zhruba 1 700 Kč). Roční úrok je u stavebního spoření většinou 2 procenta. Podívejte se na článek stavební spoření srovnání.

Místo spoření můžete vyzkoušet i investice

Pokud se nechcete spoléhat pouze na spoření, tak by jste měly vyzkoušet i investice. Investice vám může zajistit mnohem větší výdělky. Dobré jsou investice do orné půdy, investice do dividendových akcií, investice do garáží. Další tipy na investice naleznete v článku kam investovat peníze.