Své peníze by jsme měly pečlivě spravovat a měly by jsme se snažit o zhodnocení peněz, aby nám naše peníze postupně neužírala velká inflace. Představíme si možnosti jak můžete zhodnocovat své volné peníze.

Zhodnocení peněz pomocí spořícího účtu

Spořící účty jsou u Čechů hodně oblíbené a často je používají ke zhodnocení peněz. Spořící účet je dobrý v tom, že tam peníze nejdou nějak vázané a můžete peníze ze spořícího účtu kdykoliv vybrat. Navíc jsou peníze mnohem lépe úročené než na běžném bankovním účtu. Na běžném bankovním účtu je většinou téměř nulový úrok, u spořícího účtu můžete počítat s ročním úrokem okolo 2 procent. V článku spořící účty srovnání se můžete podívat na srovnání nejvýhodnějších spořících účtů.

Termínované vklady

Další možností pro zhodnocení vašich volných peněz je sázka na termínované vklady. Na termínovaném vkladu jsou peníze vázané po určité období a nemůžete je tedy jako u spořícího účtu kdykoliv vybrat. Vázací doba je většinou 1 rok nebo 2 roky. Čím větší vázací doba a čím větší částka, tím bude vyšší samotný roční úrok. Termínované vklady nabízejí lepší zhodnocení než spořící účty. V článku termínované vklady srovnání najdete přehledné srovnání nejlepších spořících účtů.

Stavební spoření

Pro zhodnocení peněz se většinou v Česku používá i stavební spoření. Stavební spoření vám může přinést zajímavé zhodnocení. Každý rok je idální si na stavební spoření poslat maximálně 20 000 Kč, získáte tak maximální státní podporu, která je ve výši 2000 Kč. Roční úrok je u stavebního spoření většinou ve výši 2 procent. Více o stavebním spoření se dozvíte v článku stavební spoření srovnání.

Investice

Pokud by jste nechtěly pouze spořit, ale i investovat, tak vám můžeme nabídnout i tipy pro investice. Nejlepší je investice do vlastního podnikání. Můžete však také investovat do orné půdy, dividendových akcií, garáží a další. Pokud máte zájem o investice, tak si přečtěte článek do čeho investovat.